Pages Menu
Categories Menu
הדרך היחידה שאני מכירה להגיע לשלווה ואיזון פנימי

הדרך היחידה שאני מכירה להגיע לשלווה ואיזון פנימי

מה זה האיזון הפנימי הזה שכולם מחפשים?

אני רואה את האיזון הזה כמו פאזל של 4 חלקים שמתקיים בתוכנו.
ככל שהחלקים האלה חיים בהרמוניה אנחנו בשלווה. ככל שהם משלימים ו'מדברים טוב' אחד עם השני אנחנו באיזון פנימי. וכשאחד מהם מתערער, גדל פתאום מתוך התפרצות או מצטמק פתאום מתוך הקטנה, אנחנו יוצאים מהשלווה והאיזון.

ויש שיגידו שאלה לא 4 חלקי פאזל שבתוכנו אל 4 גופים שהם ביחד אנחנו. וגם זה נכון.

אז כדאי להכיר אותם, את הארבעה האלה, לא? וכדאי לעזור להם לחיות טוב אחד עם השני, לא? בשבילנו…

והארבעה הם –
הגוף הפיזי, או כל עולם המימוש והעשייה שלנו, יסוד האדמה שבנו.
הגוף הרגשי, או כל עולם הרגש שלנו, יסוד המים שבנו.
הגוף המנטלי, או כל עולם המחשבות והאמונות שלנו, יסוד האויר שבנו.
והגוף האנרגטי, או כל מה שדוחף אותנו קדימה ומאפשר לנו לקיים את מה שנרצה לקיים, יסוד האש שבנו.

הדרך היחידה שאני מכירה להגיע לשלווה ואיזון פנימיים היא להכיר היטב את הגופים/חלקי הפאזל האלה, וליצור הרמוניה ושלום בכל אחד מהם בנפרד, ובינם לבין עצמם ביחד.

ומה זה אומר הלכה למעשה?

שכשאנחנו מרגישים חוסר איזון הדבר הנכון הוא קודם כל לבדוק איזה מארבעת ההיבטים הללו יצא מאיזון, הופרע.

אנשים נוטים להגיב למצבי חוסר נוחות בדרך כמעט אוטומטית.

כשמתעייפים –  יוצאים לחופשה, כשנשחקים – רוצים להתפטר, כשמתוסכלים – מנתקים את הקשר.

אבל בלי לדעת איזה מהארבעה יצא מהשקט הפנימי שלו – לא בטוח שהתגובה שלנו תביא את השקט המיוחל.

אם התעייפנו כי מערכות היחסים בבית לא פתורות ולא מספקות אותנו – לא יעזור אם נצא לחופשה. יום אחרי שנחזור שוב נהיה עייפים כאילו לא נפשנו ולא נחנו. אולי כדאי לטפל בגוף הרגשי? ביסוד המים? לבדוק מה קורה שם ביחסים ומה קשה לנו ומעייף אותנו שם רגשית?

אם נשחקנו בגלל שההתנהלות במקום העבודה אינה תואמת את הערכים שלנו לדוגמא, אם אנחנו לא שלמים אם איך שדורשים מאיתנו להתנהל שם – לא יעזור אם נתפטר. מה יבטיח שזה לא יפגוש אותנו שוב בעבודה הבאה? אולי כדאי לטפל בהרמוניה שבין האויר והמים והאדמה שלנו? בתמיכה שמעניקים הגוף הרגשי למנטלי והמנטלי לרגשי? להבין מהם הערכים שלנו, להבין למה הם חשובים לנו, ולראות איך לממש אותם בחיינו בפועל, בפיזי?

אם התסכול שלנו מבן או בת הזוג שלנו נובע מכך שאנחנו לא מצליחים להביע את עצמנו ולבוא לידי ביטוי, לא יעזור אם ננתק את הקשר. הבעיה תפגוש אותנו בקשר הבא.  אולי כדאי לטפל בגוף המנטלי? ביסוד האויר? ביכולתנו לבטא את עצמנו?

ונכון, מי שמכיר את עולם הרוח לעומקו יודע שהפאזל הזה, והיחסים בין 4 היסודות האלה, אינו חד ממדי, כיאה לעולם הקוונטי. קווי המתאר של החלקים השונים הנושקים אלה באלה אינם לינאריים כלל וכלל. יש שם רב-ממדיות קסומה. הם גם עולים זה על זה, וגם משפיעים זה על זה, גם מתממשקים בדרכים שאנחנו אפילו לא מבינים, מתוך התלת ממדיות שלנו. אבל זה כבר נושא לכתיבה אחרת.

אם אתם מתחברים לתפיסה הזו, ורוצים לייצר עוד שלווה ואיזון פנימיים, אני מזמינה אתכם בחום לבוא למפגשי 'ימים של רוח', מפגשים בהם נלמד ונתנסה ביצירת האיזון הזה. נשתמש בכלים מעולמות שונים ונעשה אינטגרציה של עולם האימון התודעתי, הכלים האנרגטיים, 4 היסודות, הדימיון המודרך, ועולם המעש והפרקטיקה.  נשלב את חכמת הלב, חכמת הראש וחכמת הגוף, נלמד ונתנסה, נתמוך וניתמך, ונתקדם עוד קצת אל עבר חיים מלאים יותר ושלווים יותר בעידן זה של טלטלות ושינויים.

הסדרה הקרובה מתחילה בקרוב. צרו קשר לקבל פרטים. 054-2324753

והתמונה? תמונה חובבנית לחלוטין שצילמתי, שמזכירה לי ש 4 היסודות האלה קיימים בטבע כולו, ולכן גם בנו, ולכן גם ביננו…

תגובות

תגובות